Berendezések tervezése 3D-ben:
Hogyan egyszerűsíti le a digitális iker a vezérlőszekrénytervezést és -gyártást?
Digitális iker: gondolt már arra, hogy egy 3D-s modell mennyiben segítheti Önt a berendezésgyártás során? Vagy esetleg a digitális átalalukásban? A szabványoknak megfelelő kapcsolási rajzok alapjaként 3D-s vezérlőszekrény tervek is elérhetőek. Használja ki az EPLAN által nyújtott lehetőségeket a gyártás során. Az eredmény mind a gyártásban résztvevő kollégák, mind pedig ügyfelei számára kézzelfogható lesz.
Merre tart Ön a berendezésgyártásban?
Tegyük meg közösen az utat!
Különböző kifejezések? Elektromos tervezés az irodaépületekben és vezérlőszekrénygyártás üzemi környezetben
Mérnökként mindig figyelnie kell arra, hogy a gyártás során hogyan valósulnak meg a tervek? A kétdimenziós kapcsolási rajzok természetesen használhatók a kapcsolószekrények felszerelésére és kábelezésére. Néhány szükséges információ azonban még mindig hiányzik: pontosan hol kell elhelyezni az alkatrészeket és a furatokat a szerelőlapon? És a kezelőelemek hol legyenek az ajtón? Hová kell a kábelcsatornákat, DIN-síneket és sorkapcsokat telepíteni? Ha nincsenek pontos specifikációk, akkor elkerülhetetlenek a gyártócsapat és az ügyfél különféle kérdései. A szakképzett munkaerő akut hiánya negatív hatással van a termelési és szállítási ütemtervre is. Lehet ez ellen tenni valamit az elektromos tervezés során?
2D-s kapcsolási rajzok kontra 3D-s tervezés: a berendezésgyártásban
Az EPLAN-ban létrehozott kapcsolási rajzok adatainak felhasználásával először összeállíthatja az anyagbeszerzéshez szükséges fontos információkat. Másodszor, az EPLAN projektadatok tökéletes alapot adnak a tervezett kapcsolószekrény valósághű digitális ikerpárjának előállításához. A megfelelő 3D-s szoftver megkönnyíti a villamosmérnökök számára a vezérlőpanel tervezését és a technikusok számára a gyártást.
Panel building with 2D schematics
- Where exactly are the components placed in the control cabinet? Does it all fit?
- No information about where cable ducts or bore holes should be placed
- Assembly and cabling can only be realised by experienced employees
- Every finished control cabinet looks different, despite being produced in series
⇒ Queries, re-working and a lack of personnel waste both time and precious resources
Panel building with a 3D model
- All components are already positioned on the mounting plate and displayed realistically
- The entire structure of the control cabinet is clearly described
- Understandable visualisations for coordination and project approvals
- Production assistance tools can guide even inexperienced workers through mounting and wiring
⇒ Virtual prototype for fast panel building and smooth approval processes
A virtuális prototípus 4 előnye a berendezésgyártás során

A virtuális prototípuskészítés kézzelfogható előnyökhöz juttathatja a vállalatokat, jobb együttműködést biztosítva a mérnöki, berendezésgyártási és egyéb folyamatok között. Az alábbiakban négy fontos előnyt mutatunk be a virtuális prototípusok használatához a kapcsolószekrény-tervezés és -építés folyamataiban. Töltse le most ingyen!
Digitális iker létrehozása az EPLAN szoftverrel a berendezésgyártás számára
A vázlatok elkészítése után még sok a tennivaló. Az EPLAN szoftvermegoldást nyújt a vezérlő- és kapcsolóberendezés-rendszerek 3D-s tervezéséhez. Az EPLAN-t a gyártási szinten is alkalmazzák, hogy leegyszerűsítsék a digitális iker-alapú vezérlőszekrény-gyártást.