EI&C Tervezés
Aktuátorok/ érzékelők integrált tervezése PLC-re és DCS-re az EPLAN-nal

EI&C Tervezés

Aktuátorok/ érzékelők integrált tervezése PLC-re és DCS-re az EPLAN-nal

Az elektromos, műszeres és vezérlő (EI&C) technika egyesíti a mérnöki szakterületeket. Az EPLAN segítségével minden szakterülethez kéznél van a megfelelő mérnöki megoldás. Az EPLAN Platform egységes adatbázisával nyomon követheti az interdiszciplináris feladatokat is.

Basics

Különböző mérnöki területek összekapcsolása

Az EI&C mérnöki munka egyik központi feladata az elektrotechnika. Ugyanakkor különféle átfedő területek és kapcsolatok vannak más műszaki területekkel, amelyeket szintén figyelembe kell venni.

Measuring devices EI & C engineering
Méréstechnika

Eszközök mérése különböző értékek és méretek esetén

A méréstechnika célja információk megszerzése a tényleges tárgyakról, amelyeket meg kell mérni, például egy mért folyamatról vagy mérési szakaszról. A méréstechnika az elektromos és nem elektromos értékek mérésére szolgáló eszközökkel és módszerekkel foglalkozik, amelyek magukban foglalhatják az elektromos áramot vagy feszültséget, áramlást, tömeget, erőt, nyomást, pH-értéket, hőmérsékletet és időt.

PLC control device
Irányítástechnika

Koncentráljon a PLC-re, mint vezérlő eszközre

Az irányítástechnikában bizonyos folyamatok egy vezérlőobjektumban valósulnak meg, például egy vezérelt folyamatban vagy vezérlő szakaszban. Az uralkodó bináris vezérlési technológia bináris mérési jeleken alapul, amelyeket szükség esetén küszöbkapcsolóval lehet előállítani. A gyakorlatban a decentralizált vezérlő rendszerek (DCS) vagy a programozható logikai vezérlők (PLC) a leggyakrabban használt vezérlő eszközök. Az irányítástechnika az automatizálástechnika és a folyamattervezés határterületének is tekinthető.

Control technology
Vezérléstechnika

Stabil folyamatok, strukturált folyamatmenedzsment

Az olyan vezérlőobjektumok, mint az ellenőrzött folyamatok és a vezérelt rendszerek, stabil folyamatokat és strukturált folyamatkezelést biztosítanak ezen a területen. Ezeknek nagyrészt függetlenül kell lenniük a zavaró változóktól.

Kódok, Feladatok, Adatok

Számtalan kihívás az EI&C mérnöki tevékenység számára

Különböző, egymást átfedő szakterületek teszik az EI&C mérnöki szakterületet sokféle feladattal és kihívással telivé. Ez még fontosabbá teszi a szabványoknak megfelelő terveket és az integrált mérnöki adatbázist. Ebben olyan megoldásokra támaszkodhat, mint az EPLAN Preplanning.

From designing to system programming

Feladatok a tervezéstől a rendszer programozásáig

A megtervezendő alkatrészek és csatlakozások az EI&C technológiai területtől függően változnak. Ilyen például az összes terepi eszköz, például érzékelők és aktuátorok csatlakoztatása decentralizált vezérlő rendszerekhez (DCS) és programozható logikai vezérlőkhöz (PLC). A vezérlőelemek kezelésére és szabályozására szolgáló csatlakozódobozokat, rendező állvány házakat és DCS vezérlőszekrényeket is meg kell tervezni. Ez vonatkozik az áramellátást biztosító kapcsolóberendezésekre és a szivattyúk, szellőzők és fűtőelemek vezérlésére is. A mérőjeleket a rendező állvány is figyelembe kell venni és a mérőeszköz áramellátását meg kell tervezni. Meg kell határoznia a vezeték hosszát és be kell programoznia a DCS-t is. Végül, de nem utolsósorban a felügyeleti ellenőrzési és adatgyűjtési (SCADA) rendszereket is meg kell tervezni - egy olyan típusú alkalmazást, amely lehetővé teszi a magasabb szintű ellenőrzéseket és az adatgyűjtést. Egy másik fontos mérnöki feladat a hurokdiagramok létrehozása a szükséges folyamatrendszer dokumentálásához.

Standards for engineering projects

Fontos szabványok a mérnöki projektekhez

Az ISO 10628 és az ISA 5.x szabványok fontosak a sémák létrehozásához. A rendszerstrukturálás többek között az IEC 81346 szabvány szerint is elvégezhető az interdiszciplináris tervezés lehetővé tétele érdekében. Végül az IEC 61355 az egyértelműség érdekében szabályozza a dokumentáció típusát. Ezenkívül a PCT hurok koncepció lehetővé teszi, hogy a NAMUR ajánlásai, például az NA 50 szerint is tájékozódhasson a rendszertervéről. A PCT rendszer felépítése az Preplanning navigátorban hozható létre, ahol létrehozhat, szerkeszthet és kezelhet strukturális szegmenseket, PCT ciklusokat, PCT hurok funkciókat, tárolókat és általános tervezési objektumokat is.. Vannak más fontos szabványok is, amelyek a folyamattervezés kontextusában érvényesek.

Kiváló minőségű eszközadatok

Az EPLAN Data Portál használatával számos kiváló minőségű eszköz- és alkatrészadathoz férhet hozzá a gyártók folyamatosan növekvő csoportjából.

Sikertörténetek és Megoldások

A hurokdiagramok hatékony tervezése interdiszciplináris használatra

A hurokdiagramok készítése az EI&C tervezésben egyszerű és gyors, ha a következők igazak: a terminálokat és a sorkapcsokat gyorsan és egyszerűen definiálják és összekapcsolják; a kábeleket könnyű lefektetni és azonosítani, a kereszthivatkozásokat pedig egyszerűen kezelni lehet a dokumentációban. Lehetővé kell tenni a diagramok automatikus elkészítését és az anyagjegyzékek kiértékelését is. Egy másik fontos elem ezen kívül a DCS-szel és a PLC-vel való foglalkozás: a hozzárendeléseknek és az áttekintések létrehozásának is gond nélkül kell működnie

EPLAN Preplanning

Hurokdiagram-adatok létrehozása downstream használatra

Az EPLAN Preplanning lehetővé teszi a hurokdiagram adatainak rögzítését az integrált EPLAN Platform környezetben. A műszerobjektumok kábelekkel történő összekapcsolása szintén elérhető a szoftverben, amely lehetővé teszi, hogy meghatározza, mely szegmensek kapcsolódnak egymáshoz az előtervezés fázisában. Az eszközök, az eszközforrások és a célpontok közötti kapcsolatok szintén így alakíthatók ki.

EPLAN Fluid és EPLAN Electric P8

Integrált mérnöki munkák az elektrotechnikáig és a fluidtechnika tervezésig

Külső adatok is importálhatók az EPLAN Preplanningbe az iteratív mérnöki megközelítés érdekében. A "drag-and-drop" módszerrel az adatok felhasználhatók a fluidtechnikai rajzok részben automatizált létrehozásához az EPLAN Fluid és az EPLAN Electric P8 segítségével. Természetesen az EPLAN Preplanning során generált adatokat felhasználhatja villamosmérnöki és folyadékszabályzataihoz is, a média megszakadása nélkül.

EPLAN Engineering Configuration

Hurokdiagramok automatikus generálása

Az EPLAN Engineering Configuration (EEC) lehetővé teszi az hurokdiagramok automatikus előállítását az EPLAN Fluid és az EPLAN Electric P8 programokban. Ez még külső Excel táblák használatával is működik, amelyeket példaként kaphat az ügyfelektől. Ezeket az adatokat emellett importálhatjuk, és felhasználhatjuk tervrajzok és fluidtechnikai tervek készítésére.

EPLAN Pro Panel

Adatátvitel a vezérlő és kapcsolóberendezések 3D tervezéséhez

A teljes mérnöki folyamat során létrejött összes adatot felhasználhatja a tervezett vezérlő- és kapcsolóberendezések digitális ikerjének létrehozására az EPLAN Pro Panelben, amely értékes dokumentációt és információkat nyújt a gyártáshoz, valamint a karbantartáshoz és szervizeléshez.

Örömmel segítünk Önnek!

Szeretne többet megtudni megoldásainkról, érdeklődik szolgáltatásaink iránt? Vegye fel velünk a kapcsolatot - örömmel segítünk!